Europos savanorių tarnyba

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija nuo 2011 m. bendradarbiaudama su koordinuojančia organizacija, jaunimo savanoriškos veiklos centru "Deineta" bei priima Europos Sąjungos programos ,,Veiklus jaunimas” savanorius.

Europos savanorių tarnyba (EST) - tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Dalyvaudami EST projektuose jaunieji savanoriai ugdo turimus gebėjimus bei įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.

 


Į Žemaitijos nacionalinio parko direkciją 2015 m. atvyko 2 savanoriai: Andrii Marushchak iš Ukrainos ir Jose Prieto iš Ispanijos. Jaunuoliai direkcijos specialistams talkina muziejuose, lankytojų centre, vykdo gamtotvarkos ir kitus darbus.

Šiais metais savanoriai kartu su kitais pagalbininkais sukūrė keletą filmukų apie Žemaitijos nacionalinį parką. Juos galite pažiūrėti, paspaudę žemiau esančias nuorodas:

1. Diena Žemaitijos nacionaliniame parke

2. Nardymas Platelių ežere

3. Lietuviškas ritinys - "Ripka"

Į Žemaitijos nacionalinio parko direkciją 2016 m. kovo 8 d. atvyko savanorė Ioana Necsa iš Rumunijos, Cluj-Napoca miesto. Galite su ja susipažinti, paspaudę žemiau esančią nuorodą:

Savanorės Ioana Necsa iš Rumunijos, Cluj-Napoca miesto, prisistatymas